Skanderborg

 
 

Administrativ organisation 

På denne side kan du finde kontaktoplysninger på alle medlemmer af kommunens koncernledelse. 

Kommunen har en direktion på tre medlemmer, mens hele koncernledelsen tæller 12 medlemmer.
Her sidder fag- og stabschefer nemlig også med.

Direktion

Kommunaldirektør Lisbeth Binderup

Kommunaldirektør
Lisbeth Binderup

E-mail Lisbeth.Binderup@Skanderborg.dk  

Tlf. 8794 7002

 

direktør Henning Haahr Pedersen

Direktør
Henning Haahr Pedersen

E-mail Henning.Haahr@Skanderborg.dk

Tlf. 8794 7004

 

Direktør Lars Kirkegaard

Direktør
Lars Kirkegaard

E-mail Lars.Kirkegaard@skanderborg.dk

Tlf. 8794 7003

 

Fagchefer

Børn- og ungechef Annie Noes

Børn- & ungechef
Annie Noes

E-mail: Annie.Noes@Skanderborg.dk

Tlf. 8794 7200

 

Ældrechef & Handicapchef Jan Møller Iversen

Ældrechef & Handicapchef
Jan Møller Iversen 

E-mail: Jan.Moller.Iversen@Skanderborg.dk

Tlf. 8794 7848

 

Beskæftigelses- & sundhedschef Jørgen Erlandsen

Beskæftigelses- & sundhedschef
Jørgen Erlandsen

E-mail: Joergen.Erlandsen@Skanderborg.dk

Tlf. 8794 7501

 

Teknisk Chef Luise Pape Rydahl

Teknisk chef
Luise Pape Rydahl

E-mail: Luise.Pape.Rydahl@Skanderborg.dk

Tlf. 8794 7660

 

Stabschefer

Stabschef for Plan og Erhverv Bente Hornbæk

Stabschef Kultur, Borgere og Planlægning
Bente Hornbæk

E-mail Bente.Hornbaek@Skanderborg.dk

Tlf. 8794 7170

 

Sekretariatschef Henrik Rosenlund Knudsen

Sekretariatschef
Henrik Rosenlund Knudsen

E-mail: Henrik.Rosenlund.Knudsen@Skanderborg.dk

Tlf. 8794 7005

 

Økonomi-, Innovations- og IT-chef  Jørn Prætorius

Økonomichef
Jørn Prætorius

E-mail Jorn.Pretorius@Skanderborg.dk 

Tlf. 8794 7130

 

Personalechef Runa Brøchner

Personalechef
Runa Brøchner 

E-mail: Runa.Broechner@Skanderborg.dk 

Tlf. 8794 7100

 

 
 
 
Feedback
Hjælp os med at blive bedre

Du kan hjælpe os ved at fortælle, hvad du synes om denne side.